Proč je odkyselení oganizmu důležité

29.04.2020

Kyseliny a zásady v rovnováze

Je to jednoduché, aby tělo správně fungovalo, musí být kyseliny a zásady v rovnováze. Nechci vás podceňovat, jistě víte co jsou to kyseliny a zásady. Vzájemným působením se účinky obou látek chemicky ruší a dochází k neuralizaci, tedy neutrálnímu prostředí. A toho potřebujeme docílit, abychom správně fungovali. Pokud převládá kyselé prostředí, jsme unavení, nesoustředění, zavodnění, přibíráme na váze. A co je nejhorší, organismus oslabuje a je mnohem méně odolný proti útokům virů a bakterií. Vědecky je dokázáno, že kyselé prostředí podporuje vznik rakovinotvorných buňek.

Jak se to ale stane, že jsme překyselení? Krátkodobě se nám může stát, že si překyselíme žaludek jídlem a pitím. To jistě všichni známe, např. po oslavách Sivestra. Pokud jde jen o vyváženost v žaludku, kde převládají kyselé šťávy, jednoduše použijeme např. jedlou sodu (sodu bicarbonu). Pokud potíže přetrvávají, je nutné se poradit s lékařem, může jít o podráždění žaludku, které se dá napravit krátkodobou léčbou, ale může to být i něco vážnějšího.

Mnohem horší je ale, celkové překyselení organismu, způsobené převážně nezdravou stravou, nedostatkem pohybu a zejména stresem, který je všude okolo nás. Pokud na sobě pociťujete výše uvedené příznaky, je dobré, čas od času si doplnit minerály např. Tepperweinova směs. Míra vašeho překyselení se dá zjistit měřením pH ranní moči. Těmto způsobům odkyselení se budeme věnovat příště.