Galerie Krásno

Galerie sídlí v historickém domě č. 62 na Vrbenské ulici ve Valašském Meziříčí. V 1. patře najdete výstavu Gabra a Málinka. Dále je zde umístěna výstava Historických šicích strojů. Na chodbě můžete shlédnou plakáty k meziválečným filmům jako třeba Kristián, U pokladny stál, apod. V příjemném prostředí navozujícím atmosféru 1. republiky si můžete prohlédnout dobové časopisy a vypít lahodnou kávu. K poslechu vám hraje R.A. Dvorský.  Otevírací doba je po-pá 9-12, 13-17hod.


Výstava "Gabra a Málinka"

Dne 22. června 2020, by oslavila spisovatelka Amálie Kutinová 122 let. Její knihy Gabra a Málinka nejednu generaci provázely dětstvím. Osudy dvou dívčích hrdinek jsou popisovány s laskavým humorem, přestože jejich opravdové osudy, veselé nebyly. Výstava nás provází obdobím okolo roku 1909, které obě hrdinky strávily na valašskomeziříčském gymnáziu. Najdete zde fotografie obou hrdinek, úryvky z knížek, předměty z té doby a povídání o tom "jak to bylo doopravdy", a mnoho dalšího. Výstava také představuje, jak se žilo v době před vznikem republiky.

Knižní série o Gabře a Málince má 6 dílů:.

Gabra a Málinka, povedené dcerky (1935), Gabra a Málinka ve městě (1936), Gabra a Málinka se učí latinsky (1937), Gabra a Málinka v čarovné zemi (1938), Gabra a Málinka - galánečky (1942), Gabra a Málinka v Praze (1942)

Na výstavě můžete navštívit obchůdek Gabry a Málinky a zakoupit retro předměty, nebo některý drogistický výrobek této značky.

Výstava nabízí příjemné posezení s kávou, kdy si můžete pročíst tehdejší knihy, módní časopisy, Šťastný domov apod.

Více o výstavě najdete na stránkách Galerie Krásno, kde se výstava koná. Info zde: https://www.galeriekrasno.cz


Fotogalerie